Diecezja Niemiecka

Zaproszenie

Z wielką radością i nadzieją kieruję moje słowa do byłych duchownych oraz osób konsekrowanych, których serdecznie zapraszam do przyłączenia się do Narodowego Kościoła Katolickiego – wspólnoty wiary, która jest otwarta na przyjęcie ludzi o różnych doświadczeniach duchowych, a także tych, którzy pragną kontynuować swoje powołanie kapłańskie i/lub zakonne.

Wasze doświadczenie w służbie Kościołowi i wiernym stanowi dla nas nieocenioną wartość. Jesteśmy przekonani, że wasza wiedza i umiejętności nadal są potrzebne Kościołowi, który stale się rozwija i poszukuje nowych sposobów na służenie ludziom.

Nasza wspólnota składa się z ludzi, którzy pragną aktywnie uczestniczyć w życiu kościelnym i społecznym poprzez modlitwę, działania charytatywne oraz właściwe rozumienie formacji wiary.

Jesteśmy Kościołem tradycji starokatolickiej, oficjalnie uznawanym, a nasza wiara opiera się także na otwartości i szacunku dla innych.

Jeśli zdecydowaliście się zakończyć aktywną służbę kapłańską z ważnych powodów, serdecznie zapraszamy. Z naszego doświadczenia wiemy, że można pogodzić obowiązki rodzinne i kapłańskie. Zapewniam, że nadal możecie być dobrymi i potrzebnymi kapłanami, jednocześnie będąc szczęśliwymi mężami i ojcami. Wierzymy, że wasza obecność i zaangażowanie mogą pomóc nam w dalszym rozwoju oraz odkryciu nowych sposobów głoszenia Ewangelii i służenia ludziom. Jesteśmy różni, ale nasze cele są takie same – służyć Bogu i drugiemu człowiekowi.

Jeśli jesteście zainteresowani włączeniem się do Narodowego Kościoła Katolickiego, serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się wkrótce. Chętnie przedstawimy wam więcej informacji na temat naszej działalności oraz wysłuchamy waszych opinii i sugestii. Zachęcam do kontaktu z nami.

Z wyrazami szacunku.

+ Robert

Więcej informacji o procesie inkradynacji w Narodowym Kościele Katolickim znajdziesz tutaj